Participativní portál

Počítáme s vámi
Participativní portál městské části Praha-Čakovice

Šášova bosonohá stezka pro děti i dospělé

Komunitní život a aktivní trávení volného času

access_time 17 dubna, 2023 person Cirkus
  • Úprava návrhu
  • Kontrola návrhu
  • Přijatý návrh
  • Kontrola proveditelnosti
  • Návrh k hlasování
  • Ukončené hlasování
  • K realizaci
  • Návrh vyřazen
  • Návrh zrealizován

Popis projektu

Projděte se bosýma nohama po oblých kamíncích, teplém písku nebo pichlavých šiškách. Bosonohá stezka přinese radost dětem i odpočinek nohám dospěláků. Na dráze dlouhé 10 metrů zaboříte své nohy do 6-8 různých povrchů. Kromě zábavy to přinese úlevu i po dlouhém pracovním dni.

 

Ilustrační obrázek


Odůvodnění návrhu

Pojďme vylepšit zase další kousek venkovního prostoru a postavit bosou stezku. Děti i rodiče si budou moct potrénovat chůzi na různých stimulujících površích - opracovaných kládách, měkkém písku, oblých kamíncích, tvrdých plochých kamenech, pichlavých šiškách nebo voňavé kůře. Víme, že chůze na boso po „správném“ povrchu je nezbytná pro správné formování nejen chodidla ale i celé postavy a že pravidelné protažení a prokrvení chodidel působí blahodárně na celý organismus dětí i dospělých. Bosonohá stezka přinese příjemnou zábavu pro širokou veřejnost a oblíbené místo obohatí o nový prvek přírodního rázu.

Současný stav

Realizací projektu se významně zlepší využitelnost nyní zatravněného pozemku, který se nachází mezi Zámeckým parkem a Sídlištěm Čakovice. Stezka bude instalována v blízkosti dvou piknikových stolů a laviček, kde se budou děti i dospělí přezouvat a mohou zde také příjemně relaxovat. Bosonohá stezka zpestří nabídku volnočasových aktivit v místě, kam rodiny s dětmi rády chodí na procházky. Místo je dobře přístupné ze všech stran a další prvek přírodního rázu vhodně doplní současné dřevěné herní a cvičební pomůcky v blízkém okolí.

Zamýšlený stav

V blízkosti piknikových stolů bude vybudována bosonohá stezka kruhového nebo oválného tvaru o délce cca 10 metrů a šířce minimálně 0,75 metrů. Obrubníky budou tvořeny kvalitní hoblovanou akátovou kulatinou ošetřenou ochranným nátěrem o průměru okolo 20 cm. Jednotlivá pole budou vyplněna různými materiály - pískem, oblázky, kulatinou, kůrou, jehličím atp. Některé výplně budou zasazené na pevno, jiné budou doplňovány firmou v rámci bezplatné údržby po realizaci. V blízkosti bude umístěna malá tabulka s informačním textem. Pokud bude stezka realizována organizací Bosá turistika, z.s. (viz cenová nabídka v příloze), tak v rámci tříleté záruky je v ceně také provedení 1x ročně profylaktického servisu.

Parcelní čísla pozemků, kterých se návrh týká

1278/1

Předpokládané náklady (povinné)

DruhPopisPočet jednotekJednotková cenaCelková cena
Realizacebosá stezka (akátový obrubník)109,00090,000
Realizacedoprava43,00012,000
Realizaceinformační tabule malá17,0007,000
RealizaceDPH122,89022,890

Celková částka : 131,890 Kč + rezerva 10% = 145,079

Jména a příjmení navrhovatele

Šárka Slavíková

Location

place M. Krásové 11, 196 00 Praha-Čakovice, Česko

Timeline

K realizaci
Hlasování bylo ukončeno 4.6.2023. Projekt se umístil na 1. místě s celkovým ziskem 240 hlasů a bude realizován. před 3 měsíce by Správce webu
Návrh k hlasování
Návrh prošel kontrolou proveditelnosti, je zařazen k hlasování. před 5 měsíců by Správce webu
Kontrola proveditelnosti
Byl proveden přesun umístění dle dohody na jiné místo. před 5 měsíců by Správce webu
Kontrola návrhu
Návrh byl uložen a publikován před 5 měsíců by Cirkus
Přijatý návrh
Návrh splňuje formální náležitosti, následuje kontrola proveditelnosti a rozpočtu. před 5 měsíců by Michal Motyčka
Kontrola návrhu
Změna stavu navrhovatelem před 5 měsíců by Cirkus