Aktivity návrhu

Nebyl nalezen žádný záznam
Jana Pulcová

Houpačka pro děti i dospělé

Když vidíte tatínky nebo maminky houpat jejich ratolesti na houpačce, většinou se u toho tváří znuděně, skrolují na mobilu a většinou si to užívá jen dítě. Ale co kdyby si houpání se svou ratolestí mohl dopřát i dospělí?
Cílem je podporovat mezigenerační společnou aktivitu a zároveň zajistit při houpání bezpečnost i těch nejmenších dětí. Na jednom konci je pohodlná sedačka s opěradlem a naproti čelem k dítěti se může posadit rodič nebo jiné dítě. I malým dětem je tak zajištěna bezpečná zábava a zároveň setrvání v kontaktu se svými rodiči.
“Houpačka je vyrobena z plastového materiálu a samozřejmě splňuje veškeré nároky na bezpečnost. Je speciálně navržena tak, aby mohla být zavěšena na většinu běžných výkyvných rámů. Je tedy možné ji umístit na skoro každém dětském hřišti, kde se většinou ihned stane jedním z nejoblíbenějších herních prvků.” (HAGS Praha)

Současný stav

Obdobná houpačka se nachází v centrálním parku na Lužinách a je hojně využívaná. Další je v parku Mirákulum, u Plzně a pak v Bratislavě, Budapešti a Švédsku. Jedná se tedy o velmi unikátní herní prvek, který jen tak nikdo nemá :)

Budoucí stav

Existují několik variant realizace, ale pro druhou variantu jsem nenašla v ČR zastoupení, protože reference je ze Slovenska. Přikládám ji jako přílohu návrhu

Umístění návrhu

Fotogalerie

Navržený rozpočet

KategorieAktivitaPočet jednotekJednotková cenaCelkem
RealizaceSedačka Tango121829 Kč21829 Kč
RealizaceSedačka Katja15138 Kč5138 Kč
Přípravadoprava+montáž115000 Kč15000 Kč
RealizaceHoupačka Goro (rám pro zavěšení houpačky Swing Goro)136213 Kč36213 Kč
CELKEM
78180 Kč