Hana Dubnová

Klouzačka na dětském hřišti Marie Podvalové

Umístění skluzavky na dětské hřiště v ulici Marie Podvalové, mezi sídliště a novou výstavbu. Konkrétní model byl vybrán v dřevěném provedení s ohledem na to, že všechny ostatní prvky na hřišti jsou ze dřeva. Dětem nabízí dvě možnosti vyšplhání na skluzavku – pomocí schodů a pro zdatnější děti lezeckou stěnu. Výška základny, a tedy i skluzavky, je dostatečná i pro starší děti (3+), takže nový prvek zpestří hru i jim. Část pod nástupní plochou je dobře přístupná a přehledná, půjde tak snáz kontrolovat čistota pod ní (aby nedocházelo k nepříjemným objevům hromádek, jako na hřištích ve vnitroblocích). Pozemek, na kterém se hřiště nachází, je rozlehlý, proto by umístění dalšího objektu s klouzačkou neměl být problém.

Současný stav

Hřiště nabízí pomu, tři druhy houpaček (klasické, pro nejmenší a kruh), lanovou pyramidu, dvě trampolíny a dvě sestavy prolézaček obklopené pískovištěm. Zaměřením je tak určené spíše dětem od 2,5 roku.

Budoucí stav

Děti na sídliště a v jeho okolí budou mít k dispozici nový herní prvek, který vzhledem k jeho oblíbenosti z neznámých důvodů zrovna na tomto hřišti chybí.

Umístění návrhu

Fotogalerie

Navržený rozpočet

KategorieAktivitaPočet jednotekJednotková cenaCelkem
RealizaceMontáž19220 Kč9220 Kč
RealizaceKotvení14008 Kč4008 Kč
RealizaceSkluzavka laminátová 2,5m19880 Kč9880 Kč
RealizaceVstupní revizní kontrola13388 Kč3388 Kč
RealizaceMonkey's sestava se skluzavkou se střechou z akátu III.155240 Kč55240 Kč
CELKEM
81736 Kč