Aktivity návrhu

Nebyl nalezen žádný záznam
Petr Beneš

Rozšíření workout hřiště o prvky z překážkových závodů (OCR)

OCR (obstacle course racing = překážkový sport) je jednou z nejpopulárnějších masových aktivit posledních pěti let. Každoročně se jí věnuje nejen na specializovaných akcích, ale i ve svém volném čase několik desítek tisíc lidí v ČR všech věkových kategorií. Tento mladý sport ovšem trpí nedostatkem tréninkových možností pro veřejnost, protože většina aktuálních hřišť se zaměřuje na workout či parkour, což je sice dobrý základ pro překážkový sport, bohužel ovšem ne zcela dostatečný.
Městská část Praha Čakovice se rozhodla v letošním roce vybudovat zcela nový prostor pro aktivní trávení volného času – nové workout a parkour hřiště v centru Čakovic. Cílem našeho projektu je doplnění plánovaného hřiště o konstrukci pro trénink OCR, a tím vytvořit komplexní sportovní arénu.
GR8 ARENA je specializovaná konstrukce pro OCR, která je koncipovaná pro trénink specifických dovedností nutných nejen pro úspěšné zvládnutí překážkového sportu. Jedná se především o variaci ručkovacích technik, které lze natrénovat pouze na konkrétních cvičebních prvcích. Bližší popis je uveden v legendě u obrázku.
Základní konstrukce bude doplněna o příslušenství (jednotlivé komponenty vyznačené barevně na obrázku), které bude dofinancováno z rozpočtu plánovaného hřiště.

Současný stav

V současné době se na místě plánovaného hřiště nachází nevyužitá plocha se zastaralými herními prvky.

Umístění návrhu

Fotogalerie

Navržený rozpočet

KategorieAktivitaPočet jednotekJednotková cenaCelkem
RealizaceKonstrukce pro překážky o rozměrech 4000 x 3500 x 2500 mm (š,v) včetně monžáže189545 Kč89545 Kč
CELKEM
89545 Kč