Aktivity návrhu

Nebyl nalezen žádný záznam
Šárka Slavíková

Šášova bosonohá stezka pro děti i dospělé

Projděte se bosýma nohama po oblých kamíncích, teplém písku nebo pichlavých šiškách. Bosonohá stezka přinese radost dětem i odpočinek nohám dospěláků. Na dráze dlouhé 10 metrů zaboříte své nohy do 6-8 různých povrchů. Kromě zábavy to přinese úlevu i po dlouhém pracovním dni.

Současný stav

Realizací projektu se významně zlepší využitelnost nyní zatravněného pozemku, který se nachází mezi Zámeckým parkem a Sídlištěm Čakovice. Stezka bude instalována v blízkosti dvou piknikových stolů a laviček, kde se budou děti i dospělí přezouvat a mohou zde také příjemně relaxovat. Bosonohá stezka zpestří nabídku volnočasových aktivit v místě, kam rodiny s dětmi rády chodí na procházky. Místo je dobře přístupné ze všech stran a další prvek přírodního rázu vhodně doplní současné dřevěné herní a cvičební pomůcky v blízkém okolí.

Budoucí stav

V blízkosti piknikových stolů bude vybudována bosonohá stezka kruhového nebo oválného tvaru o délce cca 10 metrů a šířce minimálně 0,75 metrů. Obrubníky budou tvořeny kvalitní hoblovanou akátovou kulatinou ošetřenou ochranným nátěrem o průměru okolo 20 cm. Jednotlivá pole budou vyplněna různými materiály - pískem, oblázky, kulatinou, kůrou, jehličím atp. Některé výplně budou zasazené na pevno, jiné budou doplňovány firmou v rámci bezplatné údržby po realizaci. V blízkosti bude umístěna malá tabulka s informačním textem. Pokud bude stezka realizována organizací Bosá turistika, z.s. (viz cenová nabídka v příloze), tak v rámci tříleté záruky je v ceně také provedení 1x ročně profylaktického servisu.

Umístění návrhu

Fotogalerie

Navržený rozpočet

KategorieAktivitaPočet jednotekJednotková cenaCelkem
Realizacebosá stezka (akátový obrubník)109000 Kč90000 Kč
Realizacedoprava43000 Kč12000 Kč
Realizaceinformační tabule malá17000 Kč7000 Kč
RealizaceDPH122890 Kč22890 Kč
CELKEM
131890 Kč