Aktivity návrhu

22. 4. 2024: Stojany na koloběžky – kontrola návrhu včetně kontroly proveditelnosti

Návrh splňuje pravidla participativního rozpočtu pro rok 2024 a je postoupil do závěrečného hlasování občanů.

STOJANY NA KOLOBĚŽKY

Projekt „STOJANY NA KOLOBĚŽKY“ reaguje na aktuální nedostatek infrastruktury pro zaparkování koloběžek před hlavní budovou školy. V současné době jsou k dispozici pouze stojany určené pro kola, což není dostačující vzhledem k tomu, že mnoho žáků do školy dochází právě na koloběžkách.

Plánovaným řešením je výměna části stojanů na kola za nové stojany určené speciálně pro koloběžky. Tímto krokem by se zvýšila bezpečnost zaparkovaných koloběžek a zároveň by se zrychlilo jejich zamykání. Nové stojany by byly navrženy tak, aby každý z nich umožňoval zaparkování šesti koloběžek. V nově vzniklém prostoru by tak mohlo být celkem 36 bezpečných míst k zaparkování koloběžek.

Toto opatření nejenže zlepší organizaci prostoru před školou, ale také podpoří bezpečnostní opatření a pohodlí pro žáky a jejich rodiny. Méně závislosti na stojanech určených pro kola by také odstranilo problém s nedostatkem parkovacích míst pro koloběžky a přispělo k efektivnějšímu využití prostoru před školou.

Současný stav

Před hlavní budou školy chybí stojany na koloběžky. Jsou tam pouze stojany na kola. Děti jezdí do školy převážně na koloběžkách

Budoucí stav

Stojany na koloběžky by se vyměnily za polovinu stojanů na kola. Zvýší se tím bezpečnost zaparkované koloběžky a bude rychlejší zamykání. Stojan je pro 6 koloběžek, do nového prostoru by se těchto stojanů vešlo 6, čímž by vzniklo 36 bezpečnějších míst k zaparkování koloběžky.

Umístění návrhu

Fotogalerie

Navržený rozpočet

KategorieAktivitaPočet jednotekJednotková cenaCelkem
NákupStojany67223 Kč43338 Kč
CELKEM
43338 Kč