Sdílet

Spuštěn příjem návrhů pro rok 2024

Praha-Čakovice, 1. března 2024 – Městská část Praha-Čakovice otevírá brány pro podávání návrhů do participativního rozpočtu na období 2024. Tato iniciativa umožňuje občanům aktivně se podílet na rozhodování o alokaci finančních prostředků pro projekty a iniciativy, které ovlivní každodenní život v naší komunitě.

Podávání návrhů: od 1. března do 12. dubna 2024

Registrace je jednoduchá a otevřená pro všechny občany Prahy-Čakovic starší 18 let s trvalým bydlištěm v této městské části. V letošním roce máte možnost navrhovat projekty v oblastech péče o životní prostředí, veřejného prostoru a podpory komunitního života. Zaměřte se na nápady, které mohou oživit veřejná prostranství a posílit pouta v naší komunitě.

Pravidla participativního rozpočtu 2024

Rada městské části schválila pravidla participativního rozpočtu pro tento rok, která zohledňují potřeby a priority naší komunity. Vyhýbáme se podpoře jednorázových akcí a projektů, vyžadujících komplikované stavební povolení. Klíčovým cílem je investovat do drobných zásahů, které mohou výrazně přispět k zlepšení života v Čakovicích, Miškovicích a Třeboradicích.

Odkaz na formulář

Formulář vás interaktivně provede vším, co potřebujete vědět pro podání svého návrhu do participativního rozpočtu. Registrace je jednoduchá. Do mailu vám pošleme jedinečný odkaz, na kterém  můžete postupně své nápady upravovat a v termínu do 12. dubna předložit ke schválení. Zde vás také seznámíme se vším, co pro podání návrhu potřebujete. Chce to jen váš nápad!

Počítáme s vámi!