Sdílet

Tři roky participativního rozpočtu: Občané podali 48 návrhů na financování svých projektů

Aktuality

V minulých třech letech se podařilo získat 48 návrhů od občanů, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Přehled těchto návrhů a také mapu lze nalézt na této webové stránce. Tyto návrhy mohou sloužit jako inspirace pro občany, kteří se chtějí letos také zapojit. Na našich webových stránkách najdete přehled všech 48 návrhů od občanů městské části Praha-Čakovice do participativního rozpočtu. Můžete je filtrovat a zobrazit jak úspěšné, tak vyřazené návrhy. Zjistěte, kolik bodů od občanů získaly jednotlivé návrhy a jak úspěšné byly v hlasování o rozdělení finančních prostředků.

Participativní rozpočet je způsob, jakým mohou občané přímo ovlivňovat rozdělování finančních prostředků městské části. Každý občan může navrhnout konkrétní projekt, který by měl být financován z rozpočtu městské části. O výběru projektů pak rozhodují sami občané, kteří mají právo hlasovat pro svůj oblíbený projekt.

Městská část Praha-Čakovice děkuje všem občanům, kteří se již v minulosti zapojili do participativního rozpočtu a vyzývá ostatní k účasti v letošním ročníku. Podávání návrhů na projekty bude možné od příštího týdne, konkrétně od 1. března. Vaše nápady mohou být prospěšné nejen pro Vás, ale pro celou městskou část, a proto se nebojte přijít s návrhem a zúčastnit se hlasování. Společně můžeme přispět k lepšímu rozvoji naší městské části.