Sdílet

První ročník participativního rozpočtu zná vítězné návrhy. Bude realizováno 7 projektů.

Na veřejném setkání s občany proběhlo 3. června 2020 slavnostní vyhlášení výsledků prvního ročníku participativního rozpočtu městské části Praha-Čakovice. Celkem bude realizováno 7 projektů.
Do závěrečného hlasování občanů se probojovalo 10 návrhů, které splnily podmínky vyhlášené radou městské části a byly elektronicky podpořeny alespoň 15 hlasy občanů. Hlasování probíhalo na webových stránkách Počítáme s vámi! v období od 5. května do 31. května a zúčastnilo se ho 534 občanů. Každý hlasující měl k dispozici 2-3 kladné hlasy a také mohl jednomu návrhu přidělit záporný bod. Pořadí návrhů bylo stanoveno podle celkového množství bodů, které jednotlivé návrhy po odečtení záporných bodů získaly. Realizovány budou návrhy, které se svými rozpočty vešly do celkové částky 500 tis. Kč, které pro první ročník participativního rozpočtu schválilo zastupitelstvo městské části.
Těmto podmínkám vyhovělo 6 projektů. Navíc, protože v pořadí 7. projekt překročil celkový rozpočet městské části pouze o 170 Kč, rada městské části rozhodla o realizaci i tohoto sedmého projektu. Celkové výsledky jsou uvedeny v následující tabulce.


Blahopřejeme autorům vítězných projektů a děkujeme všem navrhovatelům, kteří své návrhy do prvního ročníku přihlásili. Moc si vážíme jejich energie a úsilí a věříme, že se s dalšími jejich návrhy budeme potkávat i v následujících ročnících participativního rozpočtu.

A co nyní bude následovat? Realizace projektů, o které vás budeme informovat prostřednictvím tohoto portálu. Nejprve musí rada městské části formálně schválit realizaci vítězných projektů, pověřit konkrétní pracovníky a odbory jejich realizací. Navrhovatelé vítězných projektů budou přizváni ke koordinační schůzce na počátku realizace k vyjasnění potřebných detailů a konkrétních řešení při realizaci.

Pokud patříte mezi podporovatele vítězných projektů, blahopřejeme i Vám. A pokud Váš vybraný projekt neuspěl, nebuďte smutní, již na podzim budeme společně s vámi připravovat pravidla pro druhý ročník, která chceme ještě do konce tohoto roku schválit. Podle nich bude probíhat další ročník – na jaře příštího roku opět začneme přijímat vaše návrhy. Zapojte se i vy a už nyní můžete přemýšlet, jaký projekt byste mohli podat a jaký projekt by získal podporu i vašich spoluobčanů. Můžete udělat radost sobě i svému okolí.

Děkujeme všem, kteří se aktivně prvního ročníku účastnili, a společně sledujme, jak bude realizace vítězných projektů postupovat. I nadále Počítáme s vámi!

Návrhy k realizaci

AllPravidla participativního rozpočtu

Prezentace

Participativní rozpočet MČ Praha-Čakovice – vyhlášení výsledků (PDF, 837 kB)
Tabulka výsledků (XLS,  13 kB)
Zdrojová data hlasování (CSV, 118 kB, XLS, 365 kB)

Fotogalerie

Realizace projektů 

Aktualizace 11.11. 2020