Sdílet

Třetí ročník participativního rozpočtu zná vítězné návrhy. Bude realizováno 6 projektů.

Aktuality

Na veřejném setkání s občany dne 12. září 2022 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků třetího ročníku participativního rozpočtu městské části Praha-Čakovice. Celkem bude realizováno 6 projektů.

Do závěrečného hlasování občanů se probojovalo 12 návrhů, které splnily podmínky vyhlášené radou městské části pro rok 2022. Hlasování probíhalo na webových stránkách Počítáme s vámi! v období od června do září a zúčastnilo se ho 560 občanů, doposud největší počet v historii všech ročníků. Každý hlasující měl k dispozici 2 nebo 3 hlasy. Pořadí návrhů bylo stanoveno podle celkového množství hlasů a pravidla, které garantovalo realizaci minimálně jednoho projektu v každé ze  4 oblastí – Čakovic, Miškovic, Třeboradic a sídliště v Čakovicích.

Poprvé bylo participativní rozpočtování otevřeno i pro žáky základní školy. Žáci mohli ve škole navrhovat projekty a čtyři z nich postoupily do závěrečného hlasování, o kterých občané i žáci rozhodovali společně. Pravidla zajišťovala realizaci minimálně jednoho školního projektu.

Realizovány budou návrhy, které se svými rozpočty vešly do celkové částky 600 tis. Kč, které pro třetí ročník participativního rozpočtu schválilo zastupitelstvo městské části.

Těmto podmínkám vyhovělo 6 projektů. Celkové výsledky jsou uvedeny v následující tabulce.

Blahopřejeme autorům vítězných projektů a děkujeme všem navrhovatelům, kteří své návrhy do třetího ročníku přihlásili.

Co bude nyní následovat? Realizace projektů, o které vás budeme informovat prostřednictvím tohoto portálu.

Děkujeme všem, kteří se aktivně třetího ročníku účastnili, a společně sledujme, jak bude realizace vítězných projektů postupovat. I nadále Počítáme s vámi! Během třech ročníků jste navrhli již celkem 48 projektů, jejich přehled naleznete zde.

Návrhy k realizaci

Kuličková dráha Kuličková dráha
Oprava třeboradického křížku Oprava třeboradického křížku
Cvičební prvek v ul. Svěceného Cvičební prvek v ul. Svěceného
Oprava zvoničky a křížku v Miškovicích Oprava zvoničky a křížku v Miškovicích
Pingpongový stůl Pingpongový stůl
Popis názvu ulic v Sídlišti Čakovice Popis názvu ulic v Sídlišti Čakovice