Sdílet

Druhý ročník participativního rozpočtu zná vítězné návrhy. Bude realizováno 6 projektů.

Aktuality

Na veřejném setkání s občany proběhlo 8. června 2020 slavnostní vyhlášení výsledků druhého ročníku participativního rozpočtu městské části Praha-Čakovice. Celkem bude realizováno 6 projektů.

Do závěrečného hlasování občanů se probojovalo 10 návrhů, které splnily podmínky vyhlášené radou městské části pro rok 2021. Hlasování probíhalo na webových stránkách Počítáme s vámi! v období od 5. května do 31. května a zúčastnilo se ho 505 občanů. Každý hlasující měl k dispozici 2 nebo 3 hlasy. Pořadí návrhů bylo stanoveno podle celkového množství bodů a pravidla, které garantovalo realizaci minimálně jednoho projektu v každé ze  4 oblastí – Čakovic, Miškovic, Třeboradic a sídliště v Čakovicích. Realizovány budou návrhy, které se svými rozpočty vešly do celkové částky 500 tis. Kč, které pro první ročník participativního rozpočtu schválilo zastupitelstvo městské části.

Těmto podmínkám vyhovělo 5 projektů. Navíc, protože v pořadí 6. projekt překročil celkový rozpočet městské části pouze o několik tisíc Kč, rada městské části rozhodla o realizaci i tohoto šestého projektu. Celkové výsledky jsou uvedeny v následující tabulce.

Blahopřejeme autorům vítězných projektů a děkujeme všem navrhovatelům, kteří své návrhy do druhého ročníku přihlásili. 

Co bude nyní následovat? Realizace projektů, o které vás budeme informovat prostřednictvím tohoto portálu. 

Děkujeme všem, kteří se aktivně druhého ročníku účastnili, a společně sledujme, jak bude realizace vítězných projektů postupovat. I nadále Počítáme s vámi!

Návrhy k realizaci

Rozšíření workout hřiště o prvky z překážkových závodů (OCR) Rozšíření workout hřiště o prvky z překážkových závodů (OCR)
Oprava zapomenuté poutní kapličky v Třeboradicích Oprava zapomenuté poutní kapličky v Třeboradicích
Historická stezka Miškovice Historická stezka Miškovice
Knihobudka Knihobudka
Doplnění cvičebních prvků v ulici Svěceného Doplnění cvičebních prvků v ulici Svěceného
Naučná stezka – máme rádi přírodu a pečujeme o ní Naučná stezka – máme rádi přírodu a pečujeme o ní

Prezentace

Participativní rozpočet MČ Praha-Čakovice – vyhlášení výsledků (PDF, 837 kB)
Tabulka výsledků (XLS,  13 kB)

Fotogalerie

 

Realizace návrhů

Knihobudka